Шанс на стажування у Парижі для молодих українських художників

Четвер, 11 липня 2013 10:52 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Художникам, скульпторам і фотографам пропонують поборотися за навчання у Паризькій школі красних мистецтв.

В Україні проходить мистецький конкурс, переможець якого отримає грант на навчання або стажування у Франції, а також зможе продемонструвати свої роботи у французьких галереях.

Як розповіли у прес-службі організаторів конкурсу, Міжнародного культурного фонду UART, до участі запрошуються молоді художники, скульптори та фотографи не молодше 18 і не старше 35 років, громадяни України з обов'язковим знанням французької. Втім, у випадку незнання мови, організатори обіцяють допомогти її вивчити або підібрати навчальний заклад в індивідуальному порядку.

З 1 червня по 20 серпня 2013 року включно конкурсанти повинні зареєструватися на сайті www.grant-uart.com і викласти свої роботи, а також надати короткий опис до них англійською або французькою мовами. В останній день літа, 31 серпня, всі заявки та інформація про учасників будуть передані Фонду UART в Парижі. Там незалежне журі, до складу якого увійшли, за словами організаторів, впливові особи у світі сучасного мистецтва - Катя Толедано, П'єр ДюМонт, Жерар Рансінан, Дідьє Кжентовскі, Родольф Гомберг та інші, відбере кращі роботи та визначить переможця, який отримає головний приз - освітній грант на 20 тис. євро.

Сума гранту покриває навчання, проживання, харчування та інші витрати, пов'язані з програмою. Також організатори обіцяють надати необхідну допомогу переможцю конкурсу у виборі навчального закладу, форми навчання (вечірні курси, 6-ти або 9-ти місячні програми навчання, міжнародна резиденція для художників в Парижі (Cité international des arts de Paris), або стажування у майстернях відомих французьких художників, скульпторів або фотографів (тривалість стажування визначається індивідуально). Переможець конкурсу отримає можливість виставляти свої роботи у галереях, власники яких входять до складу журі.

Як зазначили організатори конкурсу, фонд UART активно пропагує українське мистецтво за кордоном. Зокрема, в лютому 2013 року він став партнером музею Лувр (музей, зокрема, виділив приміщення для проведення виставок українських авторів), здіснивши свій внесок в організацію експозиції Іоанна Георга Пінзеля. Окрім того, Фонд бере участь у 55-й Венеціанській бієнале, представляючи українського скульптора та художника Оксану Мась в рамках проекту Glasstress.

За матеріалами: ZN.UA

{soccomments}

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається