прислів'я та приказки про невістку та свекруху...

Понеділок, 01 квітня 2013 13:11 Автор  Марта
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

В Українському фольклорі дуже поширені анекдоти різного ступеня потішно про зятів і тещ. Таке відчуття, що якщо у тебе є зять чи ти сама доводишся комусь тещею, жити відразу стає веселіше. 

А от про свекруху і невістку усна народна творчість замовчує. Воно й зрозуміло - при слові «свекруха» у багатьох дівчат кров холоне в жилах, які вже тут жарти. Народ з цієї нагоди заготовив оглушливі прислів'я:

 

Свекруха на печі - що собака на ланцюгу)))

 


Коли свекрухи немає вдома, для невістки свято)))

Рідна мати і б'є, та не болить, а свекруха словами б'є гірше, ніж кулаками)))

Дивна пригода, коли між невісткою та свекрухою згода)))


 У свекрухи така власть,як не вкрадеш, то не дасть

Свекруха колись теж була невісткою

Недовго невістка протягне, якщо свекруха її хвалить.

Між тим, свекрухами, як втім і тещами, не народжуються. Ними стають. Я б навіть сказала, їх робимо ми. Коли ти говориш своєму нареченому «так» і радісно натягуєш на пальчик каблучку, ти робиш свою маму тещею, а його маму - свекрухою. Можна, звичайно, сказати, спираючись на даний факт, що ти сама у всьому винна, але хочеться розібратися в проблемі «свекруха-монстр» детально. Хоча навряд чи вийде, бо складно уявити, що мій редактор виділить мені на цю злободенну тему пару десятків сторінок і форум.
Отже, у тебе є свекруха, нищівна твої нервові клітини. Хто винен, і що робити? Швидше за все, його мама намагається нав'язати тобі свою манеру ведення господарства і своє бачення життя в цілому. Зрозуміло, що вона зовсім не вважає тебе дурепою, а хоче прищепити тобі те, що перевірено нею на власному досвіді десятками років. Але від цього не легше. Адже світ змінюється стрімко, і ми разом з ним. Вже немає необхідності замочувати і кип'ятити білизну, сучасні машинки і порошки чудово справляються з брудними речами. Можна не стояти кожен день біля плити, а вечеряти в кафе або напівфабрикатами. Дитину можна доручити няні або віддати в садок, соска - відгомін минулого, памперси - зовсім не шкідливі і так далі і тому подібне ... Потрібне вставити. Ти можеш виявляти чудеса дипломатії і красномовства, але, на жаль, дорослу людину з уже сформованим світоглядом не переробити.

Взагалі, потрапивши в чужу сім'ю, починаєш відчувати дискомфорт - люди живуть зовсім не так, як ти звикла. Добре, якщо у тебе був час звикнути до нового для тебе розпорядку і змиритися з ним або спробувати тихою сапою що щось змінити. Але якщо ні? Вихід є - змінити житлоплощу або втілити в життя висловлювання «Смирення - головна чеснота». Проте в деяких випадках навіть передислокація в інший регіон не позбавить невістку від настирливої ??другої мами. Сучасні засоби комунікації будуть працювати в даному випадку проти тебе.

Деякі вважають, що послом миру в конфліктних ситуаціях «свекруха-невістка» повинен бути улюблений чоловік обох жінок - чоловік і син. Улюблений чоловік же прагне всіма силами від цієї почесної обов'язки самоусунутися. Воно й зрозуміло - опинитися між двох вогнів кому охота? Він і сам не радий, що ти з його мамою на ножах, але віддати пріоритет одній - означає зрадити іншу, а на це він не здатний, і слава Богу.

Найсумніше в таких історіях те, що твій чоловік - її син - відсувається на другий план. Його мама ніби забуває про те, що у горезвісній квартирі живе і її чадо, а не тільки «ця дівчина». На перший план виходить споконвічне жіноче суперництво: я в молоді роки всього сама домоглася, а ця фіфа - на все готовеньке? Ну вже немає! Що тут сказати? Терпіння, ще раз терпіння. І всіляка підтримка чоловікові - мама відкривається йому не з кращого боку, і він цьому навряд чи радий.

У багатьох випадках воюючі сторони примиряє народження дитини.

Свекруха бажає щастя своїй дитині, навіть якщо у неї, на твій погляд, дивні настрої та висловлювання. 
 Покажи їй, що ти дійсно любиш її чудового сина (адже, як це не сумно, він такий завдяки їй), а втілювати в життя її многомудрі поради з ведення домашнього господарства необов'язково - досить і того, що ти їх вислуховуєш. І пам'ятай, прислів'я «Виходячи за чоловіка, виходиш за його матір» застаріле,але є набагато сучасніше: «Дві жінки завжди домовляться на шкоду чоловіку». Свекруха буде твоїм найкращим соратником у боротьбі за щастя вашого чоловіка.


  {soccomments}

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається