Ізраїльтяни на підтримку України

Понеділок, 06 жовтня 2014 05:42 Автор 
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

2 жовтня в Єрусалимі відкрилася виставка ізраїльських художників - репатріантів з України. Виставка проводиться Галереєю «Скіцца» та Арт-центром «Бейт от а-Муцар» за підтримки посольства України в Ізраїлі,

В експозиції представлені роботи Юрія Головаша, Ігоря Каплуновича, Веніаміна Клецеля, Арона Кравіца, Юрія Красного, Ліни Красної, Зої Лозинської, Міни Мінської, Маші Михайлової, Леоніда Падруля, Дмитра Півторака, Анатолія Шмуеля Шелеста.

Посол України в Ізраїлі Геннадій Надоленко та Голова Всеізраїльського об'єднання вихідців з України Давид Левін зустрічає гостей Фестивалю

Виставка робіт художників вихідців з України стала логічним продовженням 4 -го міжнародного фестивалю української культури, який відбувся в Ізраїлі протягом усього вересня на підтримку України. Фестиваль був організований Всеізраїльським об'єднанням вихідців з України за підтримки Посольства України в Ізраїлі. Спонсорами українського фестивалю в цьому році виступили група «Доліна», яка представляє на ізраїльському ринку українську марку «Оболонь», та Українські міжнародні авіалінії (МАУ). Арт-директором проекту була продюсер, керівник Ізраїльського фольклорного театру «Тапуах Бедваш» Лєна Джейко.

театр пісні Джерело

В рамках фестивалю в Українському культурному центрі відбувся показ фільмів Олександра Довженка, приурочений до 120 річниці народження режисера, та фільмів українського режисера Олега Сенцова, незаконно утримуваного під арештом в Росії,виставка карикатур талановитих художників - вихідців з України: Юрія Борца, Бориса Еренбурга та Сергія Сиченка, експозиція українського народного костюма, творчі зустрічі з українськими артістамі- гостями фестивалю: бандуристкою Галиною Гейко, Театром пісні «Джерела» і популярним співаком, композитором і продюсером Едуардом Приступою (НеДіля). Завершальним акордом фестивалю став Гала-концерт, який за традицією проходив у престижному концертному залі "Вікс" інституту ім. Вайцмана в Реховоті. В концерті взяли участь відомі ізраїльські артисти і гості фестивалю з України. На початку гала-концерту присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих в боях в Ізраїлі і на землі України.

заключний концерт фестивалю

 

Серед гостей фестивалю в цьому році були і маленькі діти, і літні люди, вихідці з України та місцеві івритомовні глядачі, поважні представники ізраїльської влади та дипломатичного корпусу в Ізраїлі, бізнесмени, журналісти, волонтери і навіть один із українських військових, що після тяжкого поранення в зоні АТО проходить лікування в ізраїльській клініці.

автор: Yelena Gyeko

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається