В Україні змінюються правила вивезення дітей за кордон

Вівторок, 26 червня 2018 05:54 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Новий пакет законопроектів "Чужих дітей не буває" змінить правила виїзду за кордон дітей, які проживають у неповних сім'ях.

Про це розповів міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє прес-служба відомства.

Так, згідно з пропонованими змінами, один із батьків, який проживає з дитиною, може самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон при наявності чотиримісячної і більш заборгованості другого з батьків по аліментах.

При цьому законопроект передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає дитина, не лише на лікування, навчання і відпочинок, але й з метою її участі в дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, у тому числі в складі організованої групи дітей.

"Раніше для цього потрібно було отримати нотаріальний дозвіл, чим часто користувалися боржники і шантажували колишню дружину або колишнього чоловіка, вимагаючи відмовитися від аліментів", - пояснив міністр.

«Водночас, і я хочу наголосити на цьому пункті, ми збалансували права обох батьків. Тобто право виїхати ненадовго за межі України з малюком також отримає той з батьків, який не проживає з дитиною. Однак – лише у випадку, коли він є добросовісним платником аліментів», - підкреслив очільник відомства.

За його словами, для цього йому необхідно звернутися з письмовою заявою до того з батьків, який проживає з дитиною. Дозвіл має бути наданий впродовж 10 днів. У іншому випадку за спрощеним порядком у наказному провадженні таке рішення виносить суд.

Павло Петренко також наголосив, що за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України передбачена адміністративна відповідальність.

«Якщо на громадянина накладено адміністративне стягнення за вчинення такого правопорушення, він тимчасово обмежується у праві на виїзд за кордон з дитиною. Строк такого обмеження становить 1 рік, крім випадків наявності нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини другого з батьків», - пояснив Міністр.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається