Українці Португалії приєдналися до вимог припинити переслідування очільника української громади Любліна

П'ятниця, 17 серпня 2018 05:55 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Українці Португалії приєдналися до вимог припинити переслідування очільника української громади Любліна Фото - Facebook, Павло Садоха

Активісти української громади Лісабону передали листи від української громади в Португалії та СКУ до уряду Польщі з вимогою припинити кримінальну справу проти Голови української громади у Любліні - Григорія Купріяновича.

Про це повідомляє інформаційний портал української діаспори "Стожари" з посиланням на повідомлення Голови Спілки Українців у Португалії Павла Садохи.

Послу Польської Республіки у Португалії,
пану Яцеку Юнощі Кісілєвському

Шановний пане посол!
У час гібридної війни російської імперії проти цивілізованого демократичного світу, рубежем якої зараз стала Україна, ми, народи, що нещодавно вирвалися з «імперії зла», про яку згадувала в одному з одкровень Божа Мати у Фатімі у 1917 році напередодні більшовицького перевороту повинні як ніколи стати разом на захист нашого цивілізаційного вибору. На захист єдиних європейських цінностей. На захист життя людей.
За довгу європейську історію багато сусідніх країн мали деколи складні відносини. Така природа людини. Але об’єднана Європа показала, що перспектива мати спільний економічний та політичний простір дає рівноцінний розвиток для всіх учасників.
Цього прагне і Україна, яка ціною сотні жертв і мільйонів учасників довела свій європейський вибір на Майдані у Києві.
Та цінності, за які піднялися українці є цінностями мирного партнерського співіснування у єдиній європейській сім`ї. А це, насамперед, означає рівність і повагу.
Важкі історичні моменти у минулому ми не змінемо. Та можемо, через відкритий діалог, через історичне незаангажоване документальне вивчення, дійти порозуміння. Не для приниження чи переслідувань, але для примирення та мирного майбутнього.
Україні зараз як ніколи потрібна братерська підтримка Польщі. Проти спільного ворога, що у випадку подолання України буде загрожувати Польщі. Ворога, що володіє одним з найпотужніших ядерних арсеналів. Що не шукає миру у Світі.
Тому, як частина світової української діаспори, українська діаспора у Португалії, звертається до уряду Польщі до польських політиків, не розпочинати переслідувань українців у Польщі що вшановують своє історичне минуле не з метою агресії, але через святу память, що є обов’язком кожного народу, кожної людини. Що є християнським обов’язком.
Просимо польський уряд негайно припинити кримінальну справу проти Голови української громади у Любліні - Григорія Купріяновича за його вшанування пам`яті загиблих предків.
Не робім того, чого ціною таких зусиль домігся недавно беатифікований Св. Папа Іван Павло ІІ: якому за мир і звільнення від зла моляться поляки, українці та інші народи світу.
З повагою, голова Спілки українців у Португалії,
Павло Садоха.

Нагадаємо, що Люблинський воєвода Пшемислав Чарнек має намір подати заяву у прокуратуру на д-ра Григорія Купріяновича, у справі слів, які той сказав під час відзначень 8 липня річниці пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році у селі Сагринь. Воєвода назвав подію у Сагрині „провокацією”.

Крім того, Григорій Купріянович може бути виключений з комітету охорони пам'яті боротьби і мучеництва, який діє при Інституті національної пам’яті Польщі (ІНП) в Любліні.

39227266 1830010003751179 5262309036182732800 n

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається