З нинішнього дня українці зможуть розраховуватися новою монетою

Середа, 27 травня 2015 12:13 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Національний банк України, продовжуючи серію “Інші монети”, уводить в обіг 27 травня 2015 року пам’ятну монету “Київський фунікулер” номіналом 5 гривень. 

Пам’ятна монета присвячена одному із символів Києва, історичному об’єкту, що користується великою популярністю у жителів та гостей міста, спеціалізованому транспорту – Київському фунікулеру, збудованому в 1905 році. Спочатку він мав назву Михайлівський механічний підйом і був одним зі зразків прогресивного вирішення інженерного завдання.

Монету виготовлено з нейзильберу, якість карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,50 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 35 000 штук. Гурт монети рифлений.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі – сучасний вигляд Київського фунікулера (головний вхід на Поштовій площі); ліворуч унизу рослинний орнамент – стилізоване листя каштана; праворуч рік карбування монети – 2015, логотип Монетного двору Національного банку України, півколом номінал – П’ЯТЬ ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети розміщено міську композицію початку ХХ століття в стилі модерн: на тлі панорами Києва зображено фунікулер, на передньому плані – чоловіка та жінку (праворуч) та рослинний орнамент – стилізоване листя каштана (ліворуч), угорі написи: 110/РОКІВ, КИЇВСЬКОМУ/ФУНІКУЛЕРУ. 

Художники: Олександр Кузьмін, Марія Скоблікова.

Скульптори: Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.

Пам’ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається