Юрій Данилишин розповів про життя українців Аргентини

Четвер, 06 грудня 2018 05:21 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Віце-президент Світового конгресу українців, голова українського культурного товариства «Просвіта» в Аргентині Юрій Данилишин розповів про життя українців Аргентини

4 грудня, у Львівській політехніці відбулася зустріч з Юрієм Данилишиним, віце-президентом Світового конгресу українців, головою українського культурного товариства «Просвіта» в Аргентині. Зустріч організували Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою і товариство «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Львівської політехніки, повідомляє zik.ua.

Цьогоріч у всьому світі відзначають 150 років заснування Товариства «Просвіта», яке на теренах Аргентини діє вже 100 років і сьогодні продовжує творити спадкоємність просвітницьких традицій, зберігати та примножувати українську культуру, реалізовує сучасні проекти для поширення української культури та знань про Україну в усьому світі.

Тема зустрічі з Юрієм Данилишиним звучала так: «Просвіта в Аргентині: шлях тривалістю в століття». «Для мене дуже важливим є відзначення 150 років заснування Товариства «Просвіта». Люди, які емігрували з України 100 років тому, зуміли своє українське коріння та ідею просвіти запустити на далекій чужині. 100 років люди там плекають свою ідентичність чутливо реагують на події, що відбуваються в Україні. Це особливо важливо тепер, коли ми сильно загрожені з боку Російської Федерації. Коли відбувся черговий виток агресії, українська діаспора в Аргентині почала організовувати маніфестації, висловлюючи у такий спосіб протест. І це дієва підтримка України. Але що робить Україна, щоб допомогти українській діаспорі в Аргентині зберегти свою національну ідентичність, хто вивчає їхні потреби?», – зазначила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки Ірина Ключковська. Вона додала, що їхній інститут власними зусиллями чим може, тим допомагає українській діаспорі – організовує школи україністики, вивчення української мови та культури тощо.

Разом з тим, пан Юрій додав, що українці в Аргентині дуже потребують підтримки з боку української держави – для того, щоб зберегти, підтримувати і розвивати свою ідентичність. Зокрема, товариство "Просвіта" в Аргентині потребує вчителів української мови, хореографів, які б навчали українських танців, потребує підручників, допомоги на облаштування бібліотеки.

При цьому він відзначив, що польський уряд на бібліотеку у Польському домі (яка розташована через два квартали від української "Просвіти") в Аргентині виділив 500 тисяч доларів.

"Документи про історію польської еміграції оцифровані. До них раз в рік з Польщі приїжджає етнограф, щоб допомогти впорядковувати їхню бібліотеку. Так вони шанують свою культуру, своїх нащадків, – де б вони не жили. Поки до українців не буде такого ж ставлення, доти нас будуть ігнорувати", – підкреслив Данилишин.

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається